Giriş Yap  -   Üye Ol

Multibem Facebook HesabıMultibem Twitter HesabıMultibem Pinterest HesabıMultibem Instagram Hesabı


SIKÇA SORULAN SORULAR

Multibem’in Açılımı Nedir?

Multibem, Çoklu (Multi) Boğaziçi Eğitim Modeli anlamındadır. Bu eğitim modeli Bem Boğaziçi Danışmanlık ve Yayıncılık Hizmetlerinin geliştirdiği özgün bir eğitim programıdır.

Multibem Erken Çocukluk Eğitim Programı Nedir?

Multibem Erken Çocukluk Eğitim Programı doğa temelli Türkçe, Matematik, Fen ve Sanat alanlarında okul öncesi eğitimine yeni bir bakış açısı ve tecrübe getiren uygulamalar bütünüdür.

Multibem'in Çocuk Üzerindeki Etkisi Nedir?

Multibem özünde çocukların keşif, merak ve araştırma duygusunu ön plana çıkaran, doğayla bütünleşmiş, çevreye ilişkin farkındalığı ve duyarlılığı yüksek, ifade ve yorum yeteneği gelişmiş, zengin dil kullanımını önemseyen, değerler her yerde ilkesine sahip, estetik ve sanatsal bakışı açısı gelişmiş çocuklar yetiştirmeyi amaçlar.

Multibem'in Öncelikleri Nedir?

Multibem Erken Çocukluk Eğitim Programı eğitim programı geliştirilirken esas alınan başlıca ilkeler şöyledir: Her çocuk farklı bir bireydir. Programda somut ve gerçek malzemeler kullanılır. Değerler her yerde prensibi savunulur. Özgür seçimlere olana sağlanır. Beş duyusunu aktif bir şekilde kullanılır. Programda oyun yoluyla öğretim esas alınmalıdır. İfade ve yorum yeteneği desteklenir. Keşfetmenin gücüne inanılır

Multibem Öğretmeni Nasıl Olmalıdır?

Okulöncesi eğitim ortamı çocukların evden, aileden ayrılıp dış dünyayla tanıştıkları ilk formal kurumlardır. Bu ilk kurumlarda karşılaştıkları kişiler yani öğretmenlerin temel görevi onlara güven telkin etmek ve sevgi dolu bir yaklaşım içerisinde onları bu yeni dünyaya alıştırmaktır. Multibem öğretmeni klasik sistemden uzak, öğrenmeye ve gelişmeye açık olmalıdır. Doğayı sevmeli ve doğayı bir hazine bilip eğitimlerine katabilmelidir. Çocuğu seven, anlayan, öğretme ve öğrenme heyecanını her zaman hisseden öğretmen olmalıdır.

Multibem Eğitimlerine Nasıl Katılabilirim?

Multibem güncel eğitimleri sosyal medya ve internet sitesi üzerinden güncel yayınlanmaktadır. Katılmayı istediğiniz eğitimle ilgili kontenjan dahilinde telefon ile ön kayıt yaptırabilirsiniz. Eğitimlerle ilgili detaylı bilgiyi de ön kayıt esnasında alabilirsiniz.

Multibem Eğitimlerinden Nasıl Haberdar Olabilirim?

Multibem eğitimleri için sosyal medyayı takip edebilirsiniz ya da arayıp kayıt yaptırarak mail grubuna dahil olup güncel bilgilendirmeler alabilirsiniz.

Multibem Erken Çocukluk Eğitim Programı kullanmak için okulumun hangi standartlarda olması gerekiyor?

Milli Eğitim Bakanlığı veya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı her resmi erken çocukluk alanında hizmet veren kurumda program uygulanabilir. Kurumun fiziki şartları ise alınacak danışmanlık hizmeti ile Multibem standartlarına dönüştürülebilir.

Multibem Okulu Nasıl Olabilirim?

Multibem okulu olmak için öncelikle tanıtım eğitimlerine katılma ilk basamak olmalıdır. Felsefeyi ve eğitim programını anladıktan sonra öğretmenlerin öğretmen eğitimlerine katılması ve sonrasında tüm materyaller, oluşturulan akıllı çevre ile Multibem okulu olabilirsiniz.

Multibem Erken Çocukluk Eğitim Programı nerelerde kullanılıyor?

Şu anda Türkiye’nin her bölgesinde 100 den fazla okul öncesi eğitim kurumunda uygulanmaktadır.

Multibem Ürünlerini Eğitim Almadan Kullanabilir miyiz?

Tüm kitaplar ve eğitim setleri içerik olarak gerekli açıklama ve bilgilendirmeye sahiptir. Uygulamaları eğitim almadan yapabilirsiniz fakat Multibem Erken Çocukluk Eğitim programının sahip olduğu felsefe ve vizyona sahip olmak için öğretmen eğitimlerine katılımı tavsiye ediyoruz.

Danışmanlık Hizmetlerinizden Nasıl Yararlanabilirim?

Eğitim danışmanlığı, Kurumsal Danışmanlık, Personel danışmanlığı gibi hizmetlerimizden faydalanmak için randevu talep edip şartları ve hizmetleri ayrıntı şekilde görüştükten sonra karşılıklı imzalanan danışmanlık sözleşmesi ile sizin için uygun olan danışmanlık paketi belirlenir ve bir yıllık danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Kurumsal danışmanlık nasıl alabilirim?

Kurumsal danışmanlık yıllık sözleşme üzerinden karşılıklı olarak netleştirilir. Danışmanlık hizmetleri kurumun ihtiyaçları doğrultusunda programlanıp, yıllık eğitim takvimi oluşturulur.

Öğretmen Eğitimlerinin İçeriği Nedir?

Öğretmen eğitimleri süre ve içerik bakımından çeşitliliğe sahiptir. Eğitimlerimiz linkini kullanarak daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Değerler Öğretmen Eğitimi İçeriği Nedir?

Eğitimler esnasında “Okulöncesinde değerler eğitiminin önemi. Değerler eğitimi hakkında akla ilk gelenler. Değerler eğitimini söz konusu olduğunda erken çocukluk döneminde düşünülmesi gerekenler. Okulöncesi yaş grubu için uygun olmayan değerler” gibi pek çok konu uygulamaları olarak sunulmaktadır.

Eğitimlere kimler katılabilir? Öncesinde bir sertifika gerekir mi?

Eğitimlere öğretmenler, öğretmen adayları, anneler ve eğitime gönül vermiş herkes katılabilir. Katılımcı özelliklerinin sınırlı olduğu eğitimlerde bu durum eğitim ilanında belirtilir.

Eğitimler sertifikalı mı? Sertifikaları nerede kullanabilirim?

Eğitimler sertifikalıdır. Sertifikalar bütün özel kurumlarda geçerli olmakla birlikte diploma niteliği taşımaz.

Psikolojik Danışmanlık Hizmetleriniz Nelerdir?

Hizmetlerle ilgili ayrıntılı bilgiyi ana sayfada bulunan psikolojik danışmanlık linkinden ulaşabilirsiniz.

Psikolojik danışmanlık hizmetlerinizden nasıl yararlanabilirim?

Danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak için telefonla randevu alabilirsiniz.

Psikolojik Danışmanlık Hizmetlerinizde yaş sınırı var mı?

Farklı tekniklerin kullanılması ile her yaş grubuna hizmet verilmektedir.

Atölyeler Sokağı’nda neler yapılıyor

Atölyeler sokağında okulöncesi ve ilkokul çağındaki çocuklara Marangoz, Ahşap, Sanat ve Doğa alanlarında atölyeler organize ediliyor

Atölyeler Kimlere Yönelik?

Atölyelerimiz 3-13 yaş arası çocuklar ve anneler için planlanmaktadır. Anne çocuk atölyelerine anneler çocukları ile birlikte katılır.

Atölyelerinizi Nasıl Kullanabiliriz?

Atölyeleri yayınlanan atölye takviminden takip edip, katılmak istediklerinize kayıt yaptırabilirsiniz. Grup, sınıf, okul katılımları için karşılıklı iletişim kurup uygun tarihte ve içerikte atölye planlamaları yaptırabilirsiniz.

Atölyeler Sokağı'nda Hangi Tarz Atölyeler Var?

Atölyeler Sokağı, Sanat Atölyesi, Terzi Atölyesi, Marangoz Atölyesi ve Doğa atölyesi olmak üzere 4 farklı atölyeden oluşur. Yapılan atölyeler çocukların becerilerini, hayal güçlerini ve üretkenliklerini geliştirici çalışmalar olarak planlanmaktadır.

Masal Fabrikası'nda Ne Tür Çalışmalar Yapılıyor?

Masal Fabrikası çocukların masal alemine geçmeleri ve kendilerini rahat hissetmeleri için özel tasarlanmış bir mekandır. Çocuklar için masal atölyeleri ve yetişkinler için masal anlatıcılığı eğitimleri verilmektedir. Çalışmaları güncel etkinlik takvimlerinden takip edebilirsiniz. Atölyeler Sokağında planlanan etkinliklerin hikâye anlatımları Masal Fabrikasında gerçekleşmektedir.

Kitap Parkı'nda Nasıl Ürünler Bulabilirim?

Kitap Parkı’nda psikolog, pedagog ve okul öncesi eğitimi uzmanlarının taraması ve değerlendirmesi sonucu seçilmiş, okul öncesi, ilköğretim çocuk kitapları ve aile eğitim kitapları bulunmaktadır. Multibem yayınlarının dışında farklı yayınların seçkin kitaplarına Kitap Parkı’ndan ulaşabilirsiniz.

Kitap Parkı'ndaki kitapları nasıl seçiyorsunuz?

Kitap parkta bulunan kitaplar uzmanlar tarafından alan taraması sonucu seçilmiş olup yaş grubu ve konu bağlamında kategorize edilmiştir.

Kurumumuzda oluşturacağımız kütüphane için tavsiyelerde bulunuyor musunuz?

Okul öncesi eğitim kurumlarına kütüphane oluşturmaları için danışmanlık ve kitap temin hizmeti vermektedir.

Kitap Parkı'nın Çalışma Saatleri Nelerdir?

Kitap parkı 08:00-18:00 saatleri arasında hafta içi ve cumartesi günleri hizmet vermektedir.


Notice: Undefined index: grs in /var/www/vhosts/multibem.org/httpdocs/sss.php on line 237